דואט אפלים ומוטרפים: אפלים מלידה (1)+ מוטרפים מלידה (2) מאת טרישה וולף

הדואט הזה יצא לאחרונה בהוצאת "ספרות שנוגעת". לא שמעתי על הספר לפני שיצא אבל התקציר הלא שגרתי לספר והביקורות שיצא לי לקרוא עליו בחול סיקרנו אותי  והחלטתי לקרוא אותו. במסגרת שיתוף הפעולה של "הבית לאוהבות ואוהבי הספרים עם אתר "אינדיבוק" קיבלתי אותו לקריאה ולסיקור.


זה הסיפור של לונדון וגרייסון.
גרייסון, אסיר העומד בפני גזר דין מוות נשלח להערכה פסיכולוגית אצל לונדון.
לונדון, פסיכולוגית מוערכת שעובדת כבר תקופה ארוכה עם בית הסוהר, מוצאת את עצמה מרותקת לגרייסון ולסיפורו. בכל פגישה נראה שהקשר המתפתח אינו רק בין מטפל למטופל ודברים מעברה של לונדון מתחילים לצוף על פני השטח.
כיצד הכל יגמר? תקראו ותגלו


את הדואט הזה  לקח לי זמן לסיים. לא בגלל שהוא משעמם או גרוע פשוט בגלל חוסר זמן ובעיקר כי לקח לי זמן להכנס ולהישאב בסיפור. מה שבטוח ספר כזה עוד לא קראתי. הדואט הזה מוגדר כרומן אפל. אמנם יש פה גם עלילה כביכול "רומנטית" אבל אני אישית הייתי מגדירה את הספר הזה כמותחן פסיכולוגי או אפילו מותחן פסיכולוגי אפל ואירוטי. 
היה לי קשה להתחבר לספר והאמת אני לא חושבת שאפשר להתחבר לדמויות או לעלילה כמו בספרים אחרים, אך עדיין הצלחתי להנות מהקריאה ולהישאב לעולם המטורף שהסופרת בנתה. אין ספק שהסופרת יודעת לכתוב ולספר סיפור למרות שהיו מקומות שלא הרגשתי שיש היגיון בהם.
בספר הזה קרה לי משהו בפעם ראשונה. כאשר הגעתי לסוף הספר השני לא הצלחתי להחליט מה אני מרגישה לגבי סוף הסיפור. האם הוא מתאים? מאכזב? בנאלי? הכל ביחד? עד עכשיו אני חלוקה מאוד לגביו.

מבחינת התרגום והעריכה נעשתה פה עבודה מעולה, אמנם היו פה ושם מילים שאני הייתי מתרגמת אחרת, אך לא נתקלתי בשגיאות עברית או הדפסה.
לא הצלחתי לאהוב או להתחבר לדמויות.
אני רואה את גרייסון כסוציופת או פשוט מטורף. לא אכפת לו מרגשות של אחרים, המעשים שלו לא מגעילים אותו והוא גם לא מונע מרגשות שלו או של אחרים. רק הצורך לרצוח מניע אותו. האובססיה שלו ללונדון, אמנם מוזרה ולאו דווקא הגיונית כן עבדה פה טוב לדעתי.
לונדון היא דמות לא ברורה בעיני. היא מתחילה כפסיכולוגית שכל מטרתה היא לעזור למטופליה, אבל מתחת לפני השטח היא מאוד מורכבת וגם מטורפת. קשה להתחבר אליה, אך כן היו מקומות שאפילו ריחמתי עליה או הצלחתי להבין חלק מהמניעים שלה.
אני אמנם הייתי מגדירה את הספר כרומן אפל וארוטי, אבל אני חייבת להגיד שאמנם המתח המיני קיים דיי מההתחלה סצנות הסקס אינן לוקחות חלק מרכזי מאוד בסיפור. אישית אני לא חושבת שהספר מאוד אפל אך יכולה בהחלט להבין למה יראו אותו ככזה.
הדואט הזה שונה מכל מה שקראתי. אני בטוחה שאחזור ואקרא אותו שוב בראש נקי. אני בהחלט ממליצה עליו לכל מי שמחפש משהו שונה, מותח וקצת אפל.
אצלי הספר מקבל 4 כוכבים
הספר נקרא באפליקצית הליקון/אינדיבוק לאנדרואיד והקריאה הייתה חלקה ומהנה 
לרכישה וקריאת הפרק הראשון:  https://indiebook.co.il/shop/%d7%93%d7%95%d7%90%d7%98-%d7%90%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%9d-%d7%95%d7%9e%d7%95%d7%98%d7%a8%d7%a4%d7%99%d7%9d--%d7%9e%d7%90%d7%a8%d7%96-%d7%96%d7%95%d7%92%d7%99
תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אהבה פצועה מאת ה.מ וורד

It Ends with Us by Colleen Hoover

הגבר האסור מאת קרינה הייל